Cadet Awards: August 2018
Gen. Carl A. Spaatz Award
- Elias M. Bou-Chahine, No. 2196, CT
- Samuel A. Ward, No. 2198, IL
- Ryan M. Hebert, No. 2201, KY
- Philip J. Cappitelli, No. 2197, MN
- Casey E. Carnes, No. 2206, NC
- Hannah E.F letcher, No. 2204, NC
- Destiny J. Maurer, No. 2200, NM
- Abimael Acosta, No. 2202, PR
- J. Andrew Fuller, No. 2203, TX
- Jackson W. Reed, No. 2205, TX
- Dylan E. Pond, No.2199, VA
Gen. Ira C. Eaker Award
- Abigail N. Brown, AZ
- Evan J. Norman, LA
- Daniel M. Flanick, MD
- Ryan J. David, NC
- Hannah E. Fletcher, NC
- Dakota J. Cisneros, NM
- Matthew N. Cerjak, NY
- Kaitlyn M. Frady, VA
- Gina L. Scalzo, VA
Amelia Earhart Award
- Nathan J. Scott, AL
- Mark A. Ferdinandwalters, CA
- Amelia J. Farquharson, CT
- Liam P. Waldron, CT
- Joseph A. Ketzner III, DE
- Noure D. Sydney, DE
- Joseph A. Burke, FL
- Noah H. Cash, IL
- Andrew J. Schrock, IN
- Isaac J. Dowell, KY
- Jason J. McSweeney, MD
- David B. Cook Jr., MI
- Luke S. Juriga, MI
- Elise M. Doble, MN
- Remy C. Lloyd, MN
- Elias J. Petri, MN
- Emily C. Zimmer, MN
- Joseph A. Crum, MS
- Maggie Thibodeaux, NC
- Shante' X. M. Elsner, ND
- James E. Fenn IV, NJ
- Nicolas M. Galup, NJ
- Veronica C. Vergara, NJ
- Eve Lewis, OH
- Emily R. Adams, OK
- Joshua S. Branch, OK
- Cooper T. Conklin, OK
- Riley M. Hodge, OK
- David G. S. Gillette, PA
- William D. Larsen, SC
- Henry T. Borthwick, TN
- Connor W. Falin, TN
- Michael E. Lumsdaine, TN
- Theodore J. Cook, TX
- Caleb J. Dawson, VA
- Ethan G. Jardines, VA
- Andrew L. Phillips, VA
- Clifford J. Sulham, VA
Gen. Billy Mitchell Award
- Avery P. Francis, AR
- Sara A. Robinson, AR
- Jimmy K. White III, AR
- Nicole E. Babbitt, AZ
- Austin J. Largo, AZ
- Tyler Barbisan, CA
- Hayden M. Clish, CA
- Kayla Kim, CA
- Madison R. McConnell, CA
- Nicholas D. Solorzano, CA
- Aaron M. Williams, CA
- Regionald E. G. Ash IV, CO
- Tobias Hild, CO
- Harrison S. Huthoefer, CO
- Nicolas C. Prater, CO
- Phillip P. Rodriguez, CO
- Abigail L. Schmitz, CO
- Timothy J. Stanford, CO
- Vikranth K. Kurup, CT
- Daniel J. Ramsey, CT
- Andre M. Romaniello, CT
- George S. Romprey, CT
- Gavin P. Beauchamp, DE
- Jeremy N. Byrne, DE
- Damon D. Dowdy Jr., DE
- William R. Stanton, DE
- Danielle M. Delgado, FL
- Trenton A. Garcia, FL
- Ignacio S. Ocando, FL
- Michael G. Romega, FL
- Jack L. Lockett, GA
- Kyle Speigle, GA
- Jacob Kim, HI
- Henry H. Scherer, HI
- Dana Frost, IA
- Tristan H. Brooks, IN
- Austin Jiang, IN
- Marco A. Rebolledo IN
- Brockton C. Sutter, IN
- Haley B. Franques, LA
- Isaac E. Pefaur, MA
- Aaron M. Pigeon, MA
- Aurora Z. Albertson, MD
- Felix S. Caratini, MD
- Logan J. Carter, MD
- Austin R. Cole, MD
- James E. Demonte-Weckel, MD
- Josue A. Navarro, MD
- Liam J. Hood, MI
- Anthony S. Perez, MI
- Jared E. Terry, MI
- Amalia K. Yoanides, MI
- John H. Britten, MN
- Caleb J. Brostrom, MN
- Ainsley M. Durand, MN
- Bjorn H. Smith, MN
- Gabriel A. Tristain, MN
- Nickolas Medrano, MO
- Anna N. Aldinger, NC
- Josiah M. Gandy, NC
- Cameron P. Gibson, NC
- Elijah P. Head, NC
- Miranda R. Holden, NC
- Joshua D. Stange, NC
- Nathan R. Rohrberg, NE
- Daniel L. Diamond, NJ
- Matthew J. Green, NJ
- Brycen K. Pedrick, NJ
- Jack H. Feldman, NV
- Grant K. Becker, NY
- Schevenska E. Caburao, NY
- Gavin W. Davis, NY
- Jackson M. DeMasi, NY
- Rhaelynn K. Koehler, NY
- Brandon A. Lavalley, NY
- Matthew R. Pietryka, NY
- Madeline R. Szwed, NY
- Damon A. Villnave Jr., NY
- Dakoata A. Birdsong, OH
- Bailey A. Edmonson, OH
- Shay V. Johnson, OH
- Sawyer T. Christman, PA
- Austin C. Dalton , PA
- Chase E. Poplawski, PA
- Kasey F. Watkins, PA
- Parker N. Zacher, PA
- Louis O. Baez, PR
- Paola Cruz, PR
- Luis A. Figueroa, PR
- Matthew Irizarry, PR
- Lumarie Rodriguez, PR
- Joseph P. Cammarota II, SC
- James R. Elkin, SC
- Andrew R. Rexrode, SC
- Nathaniel L. Goehring, TN
- Seth E. Grimes, TX
- Connor O. Haley, TX
- Gabriel Iglesias II, TX
- Katherine A. Jenkins, TX
- Alexander J. Mosley, TX
- Jonathon M. Preidis, TX
- Noah D. Shepson, TX
- Evan W. Shope, TX
- Adam A. Steele, TX
- Josiah D. Wilson, TX
- Andrew Yturaldi, TX
- Katie D. Asselborn, VA
- Joan C. Gibson, VA
- Jackson W. Jeon, VA
- Corinne E. Whisenant, VA
- Braxton J. Brady, WA
- Trent Magnan, WA
- Natalie J. White, WA