Cadet Awards: September 2017
The following cadets received awards in September:
Gen. Carl A. Spaatz Award
- Garrett O. Anderson, No. 2131, AK
- Keith P. Trotochaud, No. 2132, CT
Gen. Ira C. Eaker Award
- Brianna Fuchs, AL
- Holly M. Holmes-Smith, AR
- Randall H. Kirby, DC
- Pavani Ravella, DC
- Alex T. Chin, GA
- Austin J. Schultz, MI
- Jared G. Del Orfano, NY
- Luke E. Gorham, WA
Amelia Earhart Award
- Ashley R. Shuler, CO
- Orion J. Colgrove, DC
- Caleb M. Bryant, ID
- Sara B. Jacobs, IL
- Ryan T. Greenlee, IN
- Mason A. Gooden, KY
- Meagan E. Collins, MD
- Preston D. Gregory, MD
- Noah A. Jones, MS
- Alyssa M. Paull, NC
- Jonathan M. Sellers, NC
- Zoe G. Vestal, NC
- David M. Brackett, NH
- Joel J. Chick, NH
- Michael J. Park, NJ
- Mark N. Spicka, NJ
- Aiden E. Lewis, OH
- Zachary P. Keyes, PA
- Tomas F. Maldonado, TX
- Zane F. Truly, TX
- Noah A. Fuller, VA
- Nathaniel L. Hatfield, VA
- Isaac G. Peugh, VA
- Jonathan P. Myles, VT
- Michael R. Zendejas, WA
- Annika J. Walukas, WI
Gen. Billy Mitchell Award
- Gabriel I. Gentry, AR
- Jacob F. Mieding, AZ
- Ashley H. Stewart, AZ
- Celina Guan, CA
- Joshua A. Luci, CA
- Jonathan M. Luci, CA
- Terren D. Clark, CO
- Ryan K. McGuffin, CO
- Aaron A. Rainey, CO
- Trevor F. Schlieman, CO
- Mathieu A. Shippy, CO
- Louis R. Stein, CO
- Travis K. Vickers, CO
- Liam P. Waldron, CT
- Joshua M. Babcock, FL
- Crystal S. Suckie , FL
- Katherine A. Dever, GA
- Haley H. Harrison, GA
- Haley L. Yarnall, GA
- Zachary G. Simbajon, HI
- Wesley M. LaFleur, ID
- Dimo Rashev, IL
- Steven M. Zelek, IL
- Callaway J. Aranda, IN
- Nathan R. Doshi, IN
- Ryan H. Dalton, KY
- Carter Pettey, KY
- Eric Z. Grenis, MD
- Daniel T. Kiss, MD
- Ashley H. Pitt, MD
- Alaina M. Shields, MD
- Salim M. Taher, MD
- Christopher P. Touzeau, MD
- Alex M. Reed, MI
- Jonah M. Wilhelm, MI
- Eamonn P. C. McCormick, MN
- Josiah J. Thomas, MN
- Dylan D. Gulla, NC
- Ronald A. Smith, NC
- Tracy M. Stewart IV, NC
- Anthony S. Vagnozzi, NC
- Isaac A. Vermillion, NC
- Cassie M. Woods, NC
- Malachi A. Patton, NHQ
- Dylan A. Alli, NJ
- Udit R. Patwal, NJ
- Veronica C. Vergara, NJ
- Mihai Loy, NV
- Fazeela Abrahim, NY
- Ryan C. Affatato, NY
- Ian I. Crary, NY
- Talon D. Homer, NY
- Ristan A. Jones, NY
- Shivinder S. Malh, NY
- Nicholas W. Manfredonia, NY
- Andrew X. Pow Chon Long, NY
- Devon H. Seale, NY
- Jared T. Spring, NY
- Mathilda A. Tristan, NY
- Emily K. Parrish, OH
- Samuel L. Conklin, OR
- Alana A. Rising, OR
- Olivia P. Greenwood, PA
- Zachariah Lofgren, PA
- William T. Wilfong, PA
- Christopher J. Serrano, PR
- Cristabelle D. Valle-Medina, PR
- Gajjala S. S. Reddy, SC
- Caroline G. Therrell, SC
- Mariel Klosterman, SD
- Reece R. Hilty, TN
- Michael E. Lumsdaine, TN
- Abigail B. Mantooth, TN
- Joshua T. Bilby, TX
- Natalie A. Herrington, TX
- Alyssa H. Kohler, TX
- Joshua Neeley, TX
- Andrew J. Schwebach, TX
- Zechariah J. Bennett, VA
- Anne Marie L. Hancsak, VA
- William F. Heppding III, VA
- Maggie A. Morrison, VA
- David A. Parlett, VA
- Nathan J. Pyle, VA
- Kaylea H. Spiroff, VA
- Timothy M. Cuglievan, WA
- Jadzeah M. Hall, WA
- Dylan J. Kahn, WA
- Chandler M. Record, WA
- Foster Bolker, WI
- Mattison R. Donaldson, WI
- Owen M. Halsne, WI
- Alec M. Stys, WI